Чинне законодавство, яке регулює порядок нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, не передбачає розстрочення та відстрочення заборгованості по його сплаті.
Корисна стаття:
ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання з ЄСВ мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань із виплати зарплати (доходу).
Якщо у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ є зобов’язання із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язання перед іншими кредиторами, він має сплатити зобов’язання із ЄСВ в першу чергу (ч. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон №2464)).
Якщо платник податку сплатив ЄСВ несвоєчасно або не повністю, ДФС застосує до нього фінансові санкції, передбачені законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, нестимуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність за законом (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464).
За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області