Неякісну гуманітарну допомогу знищуватимуть по-новому

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
На період дії воєнного стану Уряд визначив тимчасовий порядок знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги

Неякісну гуманітарну допомогу знищуватимуть по-новому  💝День бухгалтера 2025 з тими, хто розуміє вас із півцифри

Уряд затвердив зміни:

  • до Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, затвердженого постановою КМУ від 28.04.2000 № 728 (далі — Порядок);
  • Положення про автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги, затверджене постановою КМУ від 09.10.2020 № 927.

У пункті 13-1 Порядку прописали чітку процедуру знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, яка діятиме тимчасово — на період дії правового режиму воєнного стану.

У зв’язку з цим затвердили нову форму Акта про знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги (додаток 2 до Порядку).

Окрім цього, на період воєнного стану рішення про знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги приймають Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації (відповідні військові адміністрації в разі їх утворення). Знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги здійснюється із дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

У Положенні визначили, що отримувач відображатиме інформацію про знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги у звіті. До звіту обов’язково додаватимуть електронні копії оригіналів паперових документів (фотокопії), що підтверджують знищення (видалення) неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги. Окрім цього, акт про знищення неякісних/непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги завантажуватимуть до автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Постанова КМУ від 16.05.2025 № 572, якою запровадили новації, не набрала чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23623

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44272

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53519

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3922

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59139

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді