Парламент прийняв за основу законопроект щодо передачі майна пожежно-рятувальних підрозділів з державної в комунальну власність

1 грудня Верховна Рада прийняла за основу проект Закону №3688 «Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" щодо передачі цілісних майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) та іншого майна Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту».

Парламент прийняв за основу законопроект щодо передачі майна пожежно-рятувальних підрозділів з державної в комунальну власність


Метою законопроекту є надання можливості передачі цілісних майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), іншого нерухомого та окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна з державної в комунальну власність.

Законопроект спрямований на виконання пріоритетів, визначених ціллю 13.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 р. № 849, у частині створення центрів безпеки в об’єднаних територіальних громадах, що дозволить збільшити відсоток вчасного (нормативного) прибуття до місця надзвичайної ситуації відповідних пожежно-рятувальних підрозділів.

Згідно з Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 р. № 333-р, до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня належить забезпечення гасіння пожеж.

Відповідно до статей 62 та 63 Кодексу цивільного захисту України в населених пунктах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів, органи місцевого самоврядування за погодженням з ДСНС утворюють пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони.

Разом із цим Стратегією реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 61-р, визначено такі завдання:

  • підготовка пропозицій щодо внесення змін до законів щодо передачі майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів та іншого майна ДСНС з державної в комунальну власність;
  • оснащення пожежно-рятувальною технікою та спеціальним обладнанням існуючих пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) місцевої і добровільної пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Львівської та Тернопільської областей за їх погодженням, у тому числі за рахунок надлишкового майна та техніки ДСНС, виконання місцевих, державних і міжнародних гуманітарних програм;
  • передача окремим об’єднаним територіальним громадам за їх погодженням майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС у сільських населених пунктах, у яких відсутні об’єкти підвищеної небезпеки або соціально значущі об’єкти.

На цей час до сфери управління ДСНС належить нерухоме та окреме індивідуально визначене (рухоме) майно, яке не використовується і не планується до використання в органах та підрозділах цивільного захисту за призначенням і може бути передано в комунальну або спільну власність територіальних громад за місцем розташування таких об’єктів для забезпечення повноцінної діяльності за призначенням пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.

Законопроектом пропонується доповнити передбачений у ст. 7 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» перелік об’єктів державної власності, що передаються безоплатно з державної в комунальну власність, цілісними майновими комплексами державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), іншим нерухомим та окремим індивідуально визначеним (рухомим) майном, яке не використовується і не планується до використання в органах та підрозділах цивільного захисту.

Проект Закону зареєстровано за №3688.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді