Метою законопроекту є надання можливості передачі цілісних майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), іншого нерухомого та окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна з державної в комунальну власність.
Законопроект спрямований на виконання пріоритетів, визначених ціллю 13.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 р. № 849, у частині створення центрів безпеки в об’єднаних територіальних громадах, що дозволить збільшити відсоток вчасного (нормативного) прибуття до місця надзвичайної ситуації відповідних пожежно-рятувальних підрозділів.
Згідно з Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 р. № 333-р, до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня належить забезпечення гасіння пожеж.
Відповідно до статей 62 та 63 Кодексу цивільного захисту України в населених пунктах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів, органи місцевого самоврядування за погодженням з ДСНС утворюють пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони.
Разом із цим Стратегією реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 61-р, визначено такі завдання:
- підготовка пропозицій щодо внесення змін до законів щодо передачі майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів та іншого майна ДСНС з державної в комунальну власність;
- оснащення пожежно-рятувальною технікою та спеціальним обладнанням існуючих пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) місцевої і добровільної пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Львівської та Тернопільської областей за їх погодженням, у тому числі за рахунок надлишкового майна та техніки ДСНС, виконання місцевих, державних і міжнародних гуманітарних програм;
- передача окремим об’єднаним територіальним громадам за їх погодженням майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС у сільських населених пунктах, у яких відсутні об’єкти підвищеної небезпеки або соціально значущі об’єкти.
На цей час до сфери управління ДСНС належить нерухоме та окреме індивідуально визначене (рухоме) майно, яке не використовується і не планується до використання в органах та підрозділах цивільного захисту за призначенням і може бути передано в комунальну або спільну власність територіальних громад за місцем розташування таких об’єктів для забезпечення повноцінної діяльності за призначенням пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.
Законопроектом пропонується доповнити передбачений у ст. 7 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» перелік об’єктів державної власності, що передаються безоплатно з державної в комунальну власність, цілісними майновими комплексами державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), іншим нерухомим та окремим індивідуально визначеним (рухомим) майном, яке не використовується і не планується до використання в органах та підрозділах цивільного захисту.
Проект Закону зареєстровано за №3688.
Джерело: Верховна Рада України
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.