Для проектів з відновлення інфраструктури в областях затверджено порядок надання субвенції

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим на реалізацію проектів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

 Для проектів з відновлення інфраструктури в областях затверджено порядок надання субвенції


Йдеться про 340 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури у східних регіонах та регіонах, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«Програма з відновлення України» дозволить реалізовувати надважливі інфраструктурні проекти на територіях Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Херсонської, Одеської та Полтавської областей. Йдеться про оновлення чи будівництво нових медичних закладів, закладів освіти, культури, спорту, ЦНАПів тощо. Тобто, вона спрямована саме на об’єкти інфраструктури, без яких повноцінне життя в громадах неможливе. Також значущий фактор, що ці будівлі, відповідно до умов Програми, мають бути безбар’єрними та енергоефективними. Ці напрями – серед пріоритетів діяльності Уряду. Я вчергове дякую нашим міжнародним партнерам – представникам Європейського інвестиційного банку – за постійну підтримку», – підкреслив Іван Лукеря.

Зазначимо, умови надання субвенції передбачають:

  • наявність затвердженої проектної документації проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), яка обов’язково враховує потреби осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп, а також забезпечення вимог щодо енергоефективності будівель;
  • забезпечення дотримання комплексного підходу при проектуванні та фінансуванні об’єкту будівництва;
  • комунальну форму власності об’єкту, на фінансування якого залучається субвенція;
  • співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел незаборонених законодавством витрат на сплату податків і зборів, страхування тощо;
  • спроможність територіальних громад та утворених нею органів місцевого самоврядування, забезпечувати в подальшому власним коштом фінансування та утримання об’єктів;
  • загальну вартість проектів будівництва у розмірі понад 15 млн грн та термін реалізації протягом 1-3 років.

Зауважимо, що «Програма з відновлення України» є продовженням «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні», яка була підписана у 2014 році щодо залучення 200 млн євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58984

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128982

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1120

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8016

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді