Чи мають держслужбовці право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань

1492

Запитання

Чи мають держслужбовці право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань?

Відповідь

Детальний матеріал

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Переглянути

Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у:

  • держслужбовців і посадовців держорганів;
  • органів місцевого самоврядування (ОМС);
  • обслуговуючих робітників держорганів і ОМС;
  • військовослужбовців;
  • працівників сфери культури;
  • педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників;
  • а також медиків.

Виплата матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань для посадових осіб та службовців ОМС передбачена пп. 3 п. 2 Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Лікарняні-2025: не хапайтеся за голову 4 квітня, читайте зараз

На відміну від допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою. Право приймати рішення про її надання працівникам ОМС надано керівнику відповідного ОМС. Він приймає таке рішення виходячи з обставин, викладених у заяві працівника (лист Мінсоцполітики від 16.10.2009 р. № 620/13/84-09).

Конкретних підстав надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у нормативних документах немає, хоча вони можуть бути визначені колективним договором. Вагомість підстав визначає сам керівник.

Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань надається окремому працівнику на підставі його заяви, за власним рішенням керівника. Вона не входить до заробітної плати згідно Інструкції зі статистики заробітної плати від 13.01.2004 р. № 5 (далі – Інструкція № 5), хоча й виплачується за рахунок фонду оплати праці установи.

За інформацією Центрального відділу з питань праці у Дніпропетровській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149144

Матеріальна допомога на оздоровлення: нарахування та оподаткування

Що таке матеріальна допомога на оздоровлення та кому вона виплачується, як нараховується та оподатковується матеріальна допомога на оздоровлення, а також зразки документів для надання матеріальної допомоги на оздоровлення
383574

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
15333

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
374077

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62025