Скарга платника податків: які строки розгляду

366

Запитання

Платник податків подав скаргу до органу контролю: коли той має її розглянути?

Відповідь

Орган контролю розглядає скаргу платника податків та надсилає йому вмотивоване рішення протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, поштою з повідомленням про вручення або під розписку (п. 56.8 Податкового кодексу України; ПК).

Однак це строк не остаточний. Керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) може продовжити строк розгляду скарги платника податків, але не більше ніж на 60 календарних днів. Про це платника податків письмово повідомляють до закінчення 20-денного строку.

Якщо платнику податків протягом 20 днів або протягом продовженого строку не надсилають вмотивованого рішення за його скаргою, таку скаргу вважають повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем таких строків.

Скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків також якщо керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) не надіслав платнику податків рішення про продовження строків розгляду до закінчення 20-денного строку.

Рішення, яке прийняв центральний орган виконавчої влади щодо скарги платника податків, остаточне і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку (п. 56.10 ст. 56 ПК).

ЗІР, категорія 133.03

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74476

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46018

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10862

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56184

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260714