Скарга платника податків: які строки розгляду

475

Запитання

Платник податків подав скаргу до органу контролю: коли той має її розглянути?

Відповідь

Орган контролю розглядає скаргу платника податків та надсилає йому вмотивоване рішення протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, поштою з повідомленням про вручення або під розписку (п. 56.8 Податкового кодексу України; ПК).

Однак це строк не остаточний. Керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) може продовжити строк розгляду скарги платника податків, але не більше ніж на 60 календарних днів. Про це платника податків письмово повідомляють до закінчення 20-денного строку.

Якщо платнику податків протягом 20 днів або протягом продовженого строку не надсилають вмотивованого рішення за його скаргою, таку скаргу вважають повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем таких строків.

Скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків також якщо керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) не надіслав платнику податків рішення про продовження строків розгляду до закінчення 20-денного строку.

Рішення, яке прийняв центральний орган виконавчої влади щодо скарги платника податків, остаточне і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку (п. 56.10 ст. 56 ПК).

ЗІР, категорія 133.03

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20685

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3553

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62950

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329871