Скарга платника податків: які строки розгляду

417

Запитання

Платник податків подав скаргу до органу контролю: коли той має її розглянути?

Відповідь

Орган контролю розглядає скаргу платника податків та надсилає йому вмотивоване рішення протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, поштою з повідомленням про вручення або під розписку (п. 56.8 Податкового кодексу України; ПК).

Однак це строк не остаточний. Керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) може продовжити строк розгляду скарги платника податків, але не більше ніж на 60 календарних днів. Про це платника податків письмово повідомляють до закінчення 20-денного строку.

Якщо платнику податків протягом 20 днів або протягом продовженого строку не надсилають вмотивованого рішення за його скаргою, таку скаргу вважають повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем таких строків.

Скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків також якщо керівник органу контролю (його заступник або уповноважена особа) не надіслав платнику податків рішення про продовження строків розгляду до закінчення 20-денного строку.

Рішення, яке прийняв центральний орган виконавчої влади щодо скарги платника податків, остаточне і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку (п. 56.10 ст. 56 ПК).

ЗІР, категорія 133.03

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47265

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
35695

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6849

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2946

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53121