Готівка для виплати зарплати, стипендій: які граничні терміни зберігання в касі

729

Запитання

Скільки можна зберігати готівку, призначену для виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, дивідендів?

Відповідь

Правила ведення касових операцій у національній валюті в Україні визначає Положення, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 (даліПоложення № 148).

Установи мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу) понад установлений ліміт каси протягом п’яти робочих днів.

Зверніть увагу!

До п’яти робочих днів входить також день одержання готівки в банку (п. 18 розд. ІІ Положення № 148).

Готівку, одержану в банку на інші виплати, установа видає працівникам у той самий день. Суми готівки, які установа одержала в банку і не використала за призначенням протягом п’яти робочих днів, вона повертає до банку не пізніше наступного робочого дня або може залишати в касі (у межах установленого ліміту).

Установа має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки (дод. 1 до Положення № 148).

ЗІР, категорія 109.15

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
297359

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9615

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17697

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2937