Чи потрібно щороку подавати заяву про застосування ПСП

478

Запитання

Чи потрібно щороку поновлювати заяву на податкову соціальну пільгу (ПСП)?

Відповідь

ПСП застосовують до заробітної плати працівника тільки за одним місцем її нарахування (пп. 169.2.1 Податкового кодексу України; ПК).

Аби отримати право на ПСП, працівник подає в установу заяву про застосування ПСП та документи, що підтверджують це право.

Бухгалтер застосовує ПСП до заробітної плати працівника з дня отримання заяви про застосування ПСП. На основі цієї заяви бухгалтер у податковій звітності відображає всі випадки застосування або незастосування ПСП.

Норми ПК не передбачають щорічної подачі заяви на ПСП.

Працівник повинен подати нову заяву з відповідними підтверджувальними документами лише якщо у нього виникає право на ПСП з інших підстав, ніж ті, що зазначені у попередній заяві.

За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239225

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24563

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43728

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12489