Чи має право на податкову знижку за навчання особа, не вказана в договорі

369

Запитання

Чи має право на податкову знижку за навчання особа, яка оплачувала навчання, якщо договір на навчання укладений на іншу особу? А також чи можна включати до податкової знижки всю суму витрат на навчальний рік, проведену одним платежем, якщо семестри припадають на різні роки?

Відповідь

Аби скористатися правом на податкову знижку під час оплати за навчання дитини, батько чи матір повинні підтвердити відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), що оплачували навчання безпосередньо вони. При цьому потрібно врахувати вимоги пункту 166.4 Податкового кодексу України.

Обмеження щодо періоду, протягом якого навчався платник податків у звітному (податковому) році, з 01.01.2017 скасовано. Тобто до податкової знижки можна включати всю суму за навчальний рік, навіть якщо семестри припадають на різні календарні роки.

ЗІР, категорія 103.06.03

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74461

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45989

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10841

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56179

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260587