Передчасний вихід працівника з навчальної відпустки: як оплатити

337

Запитання

Як оплатити відпрацьований час працівнику, який передчасно вийшов із навчальної відпустки?

Відповідь

Працівники, які навчаються без відриву від виробництва у закладах вищої освіти з вечірньою та заочною формами навчання, закладах післядипломної освіти та аспірантурі, мають право на додаткові оплачувані відпустки (ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Оскільки планування навчального процесу — компетенція навчального закладу освіти, то й навчальну відпустку надають і оплачують у терміни, обумовлені навчальними закладами. При цьому враховують межі, визначені статтею 15 Закону про відпустки.

Якщо працівник бажає піти у відпустку меншої тривалості, він має погодити це зі своїм роботодавцем. І коли останній погодиться — порушень законодавства про працю не буде.

Навчальні відпустки мають цільове призначення: для виконання лабораторних робіт, складання державних іспитів, підготовки та захисту дипломного проекту і т. д. Якщо працівник досяг цілі, для якої брав відпустку, і виходить на роботу до закінчення установленого часу відпустки, то відпрацьований час йому слід оплачувати на загальних підставах без урахування раніше виплачених сум за невикористані дні відпустки.

Правових підстав для відрахування з працівника виплачених коштів за невикористані дні відпустки немає.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 26.03.2018 № 479/0/101-18

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31987

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28770

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417