Листок непрацездатності по вагітності та пологах продовжено: як оплатити

359

Запитання

Працівниця надала до установи листок непрацездатності на 14 календарних дні (к. дн.), який є продовженням листка непрацездатності по вагітності та пологах. Чи потрібно розраховувати нову середньоденну зарплату за таким листком непрацездатності?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Допомогу по вагітності та пологах (декретні) розраховують за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Щоб обчислити середньоденну зарплату, потрібно поділити зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді.

У розрахунковий період не входять дні, не відпрацьовані з поважних причин, а саме:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати (п. 3 Порядку № 1266).

Декретні виплачують за весь період відпустки по вагітності та пологах. Тривалість такої відпустки становить 126 к. дн. (70 к. дн. до і 56 к. дн. після пологів).

У разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей лікар продовжує післяпологову відпустку — видає листок непрацездатності ще на 14 к. дн. Такий листок непрацездатності є продовженням попереднього, виданого на 126 к. дн.

Отже, розраховувати нову середньоденну зарплату не потрібно. Вона вже розрахована при оплаті першого листка непрацездатності по вагітності та пологах.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
26402