Листок непрацездатності по вагітності та пологах продовжено: як оплатити

264

Запитання

Працівниця надала до установи листок непрацездатності на 14 календарних дні (к. дн.), який є продовженням листка непрацездатності по вагітності та пологах. Чи потрібно розраховувати нову середньоденну зарплату за таким листком непрацездатності?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Допомогу по вагітності та пологах (декретні) розраховують за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Щоб обчислити середньоденну зарплату, потрібно поділити зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді.

У розрахунковий період не входять дні, не відпрацьовані з поважних причин, а саме:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати (п. 3 Порядку № 1266).

Декретні виплачують за весь період відпустки по вагітності та пологах. Тривалість такої відпустки становить 126 к. дн. (70 к. дн. до і 56 к. дн. після пологів).

У разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей лікар продовжує післяпологову відпустку — видає листок непрацездатності ще на 14 к. дн. Такий листок непрацездатності є продовженням попереднього, виданого на 126 к. дн.

Отже, розраховувати нову середньоденну зарплату не потрібно. Вона вже розрахована при оплаті першого листка непрацездатності по вагітності та пологах.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206821

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82165