Чи можна під час відпустки оплатити лікарняний по догляду

770

Запитання

Працівниця перебувала у щорічній основній відпустці. Після її закінчення вона надала до установи листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною. Як виявилось, останній день хвороби дитини припав на робочий день працівниці. Чи має право бухгалтер оплатити такий листок непрацездатності?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

Керівники установ щорічну відпустку працівникам переносять на інший період або продовжують її у разі:

  • хвороби працівника, засвідченої листком непрацездатності;
  • виконання працівником державних або громадських обов’язків;
  • відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 505/96-ВР).

У цьому переліку не вказані підстави для перенесення відпустки або її продовження у разі хвороби дитини. Тому якщо працівниця під час щорічної відпустки доглядала за хворою дитиною — відпустку на дні хвороби дитини не продовжуйте.

За час перебування працівниці у відпустці лікарняний по догляду за дитиною не оплачуйте (ч. 6 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Листок непрацездатності по догляду в період відпустки працівника медичний заклад не видає (п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455). Його мають видати з дня виходу працівниці на роботу (п. 3.11 Інструкції № 455).

Тож дні тимчасової непрацездатності по догляду, що припали на період відпустки, не оплачуйте. Оплатити слід лише останній день хвороби дитини, який припав на робочий день працівниці.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81442

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264587