Яка відповідальність за ненарахування чи неправильне нарахування індексації

842

Запитання

Що загрожує установі, якщо та не нарахує або неправильно нарахує індексацію?

Відповідь

Стаття 95 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачає, що заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Ненарахування індексації заробітної плати є порушенням статті 95 КЗпП та, відповідно, мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Установа, яка не дотримає мінімальні державні гарантії в оплаті праці, зобов’язана сплатити штраф (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Сума штрафу — десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого установа скоїла таке порушення.

Неправильне обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та власне індексації належить до категорії інших порушень. За таке порушення установу притягнуть до відповідальності у разі невиконання внесеного припису про усунення виявлених порушень.

Джерело: Лист Держпраці від 07.05.2018 № 3570/4.1./4.1-ДП-18

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71422

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131798

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347687