Листок непрацездатності, виданий у зв’язку із загрозою переривання вагітності: як оплатити

859

Запитання

Як оплатити працівниці листок непрацездатності, виданий у зв’язку із загрозою переривання вагітності?

Відповідь

На період, коли жінка перебуває в лікарні у зв’язку з лікуванням патології вагітності чи на «збереженні», лікарі видають листок непрацездатності. На його підставі виплачуйте допомогу з тимчасової непрацездатності, а не допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Розмір виплати з тимчасової непрацездатності розраховуйте зважаючи на страховий стаж працівниці (ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV):

  • 50% середньої зарплати — якщо стаж до 3 років;
  • 60% середньої зарплати —3-5 років;
  • 70% середньої зарплати —5-8 років;
  • 100% середньої зарплат — 8 років.

Оплачуйте листок непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати жінкам, які належать до 1-4 категорії постраждалих через аварію на ЧАЕС, незалежно від страхового стажу.

Джерело: сайт Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5199

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47876

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70285

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
901

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62564