Хто оплачує декретні у разі ліквідації установи

395

Запитання

Хто виплачує допомогу по вагітності та пологах, якщо установу ліквідують (реорганізують)?

Відповідь

Право на матеріальне забезпечення за статтею 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV мають застраховані особи, які проживають в Україні:

  • українці;
  • іноземці;
  • особи без громадянства та члени їх сімей.

Це право виникає, якщо страховий випадок настав під час роботи (у т. ч. випробування і в день звільнення).

Тож якщо працівниця отримала листок непрацездатності по вагітності та пологах у період, коли установа ще працювала, їй потрібно виплатити декретні за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

У разі ліквідації (реорганізації) установи кошти на страхові випадки, які настали до її ліквідації (реорганізації), виплачує правонаступник цієї установи. А у разі відсутності правонаступника — робочий орган ФСС за місцем обліку ліквідованої установи.

Щоб отримати декретні від ФСС, цьому органу необхідно надати листок непрацездатності та довідку ліквідаційної комісії про повну ліквідацію установи без правонаступника.

Джерело: сайт Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5175

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47831

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70212

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
889

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62496