Працівник у звітному місяці не працював: чи заповнювати таблицю 6 Звіту з ЄСВ

447

Запитання

В установі частина працівниць перебуває у декреті, відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею 3- або 6-річного віку. Дати початку цих відпусток зазначено в Таблиці 5 Звіту з ЄСВ за відповідний місяць. Чи обов’язково відомості про цих працівниць щомісяця відображати в Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, адже їм не нараховують ні зарплату, ні допомогу по вагітності та пологах?

Відповідь

Порядок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ визначає пункт 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Таблиця 5 Звіту з ЄСВ призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ призначена для формування установами для кожної застрахованої особи відомостей про її зарплату у звітному місяці. Сума зарплати може дорівнювати нулю, якщо працівник у звітному місяці не працював. І відомості про те, що працівнику не нарахували зарплату (або його зарплата дорівнює нулю), слід відображати в Таблиці 6 (абз. 19 п. 9 розд. IV Порядку № 435).

Отже, якщо працівники перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3- чи 6-річного віку, відомості про них, у т. ч. що їм не нараховували зарплату (зарплата дорівнює нулю), відображають у Таблиці 6 з обов’язковим заповненням реквізитів 6-12, 15, 22-25.

Реквізит 13 заповнюють, якщо працівник у звітному місяці був на лікарняному, 14 — у відпустці без збереження зарплати, 16 — у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо у звітному періоді зарплату не нараховували чи обчислили додаткову базу нарахування ЄСВ, в електронному Звіті з ЄСВ реквізити 17-21 Таблиці 6 не заповнюють.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2937

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
99887

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
50983

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81359