Продовження навчальної відпустки на святкові та неробочі дні: чи можливо

302

Запитання

Працівник установи навчається у виші заочно. Із 8 травня 2018 року йому надали додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням. Чи потрібно подовжувати навчальну відпустку на святкові та неробочі дні?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Відпустки у зв’язку з навчанням не належать до щорічних відпусток, які визначені в пункті 1 статті 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Тому на них не поширюються норми Закону про відпустки, передбачені для щорічних відпусток.

Визначаючи тривалість щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки), святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховують (ст. 5 Закону про відпустки).

Отже, законодавством не передбачена оплата святкових днів навчальної відпустки.

Середню заробітну плату для оплати працівникам додаткових відпусток у зв’язку з навчанням обчислюють за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692