Відрядження не відбулося — поверни аванс

304

Запитання

У який термін працівник має повернути кошти, видані на відрядження або під звіт, за умови, що відрядження не відбулося?

Відповідь

Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, установ та організацій, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він має протягом трьох банківських днів з дня ухвалення рішення про відміну поїздки повернути до каси установи зазначені кошти (п. 11 розд. II Інструкції № 59).

При цьому законодавство не передбачає додаткових строків для повернення авансу на відрядження, скажімо, у разі, якщо відрядження не відбулося з поважних причин (у т. ч. через хворобу працівника).

Тобто якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він має протягом трьох банківських днів з дня ухвалення рішення про відміну поїздки повернути ці кошти.

ЗІР, категорія 103.17

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131766

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30465

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
39276

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62662