Хто сплачує екологічний податок у разі оренди стаціонарного джерела забруднення

781

Запитання

Установа передала в оренду нерухомий об’єкт, що перебуває у неї на балансі. Такий об’єкт здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тож стаціонарним джерелом забруднення. Хто у такому разі сплачує екологічний податок — установа-балансоутримувач чи орендар?

Відповідь

Перш ніж пояснити, хто сплачує екологічний податок, пригадаємо, чи належить установа до платників екологічного податку та що вважають стаціонарним джерелом забруднення.

До платників екологічного податку належать ті установи, діяльність яких чи то на території України та в межах її континентального шельфу, чи то на території виключної (морської) економічної зони супроводжується, у т. ч., викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Аби цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт визнали стаціонарним джерелом забруднення у розумінні Податкового кодексу України (а точніше пп.14.1.230 ПК), мають бути дві ознаки. Вони мають:

  • зберігати свої просторові координати протягом певного часу;
  • здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Саме обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, і будуть об’єктом та базою оподаткування.

Тож саме орендар, який використовує орендовані стаціонарні джерела забруднення і під час діяльності якого і здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з цих джерел, є платником екологічного податку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12923

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6686

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374