Хто сплачує екологічний податок у разі оренди стаціонарного джерела забруднення

849

Запитання

Установа передала в оренду нерухомий об’єкт, що перебуває у неї на балансі. Такий об’єкт здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тож стаціонарним джерелом забруднення. Хто у такому разі сплачує екологічний податок — установа-балансоутримувач чи орендар?

Відповідь

Перш ніж пояснити, хто сплачує екологічний податок, пригадаємо, чи належить установа до платників екологічного податку та що вважають стаціонарним джерелом забруднення.

До платників екологічного податку належать ті установи, діяльність яких чи то на території України та в межах її континентального шельфу, чи то на території виключної (морської) економічної зони супроводжується, у т. ч., викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Аби цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт визнали стаціонарним джерелом забруднення у розумінні Податкового кодексу України (а точніше пп.14.1.230 ПК), мають бути дві ознаки. Вони мають:

  • зберігати свої просторові координати протягом певного часу;
  • здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Саме обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, і будуть об’єктом та базою оподаткування.

Тож саме орендар, який використовує орендовані стаціонарні джерела забруднення і під час діяльності якого і здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з цих джерел, є платником екологічного податку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74413

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394956

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2856