Хто сплачує екологічний податок у разі оренди стаціонарного джерела забруднення

309

Запитання

Установа передала в оренду нерухомий об’єкт, що перебуває у неї на балансі. Такий об’єкт здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тож стаціонарним джерелом забруднення. Хто у такому разі сплачує екологічний податок — установа-балансоутримувач чи орендар?

Відповідь

Перш ніж пояснити, хто сплачує екологічний податок, пригадаємо, чи належить установа до платників екологічного податку та що вважають стаціонарним джерелом забруднення.

До платників екологічного податку належать ті установи, діяльність яких чи то на території України та в межах її континентального шельфу, чи то на території виключної (морської) економічної зони супроводжується, у т. ч., викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Аби цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт визнали стаціонарним джерелом забруднення у розумінні Податкового кодексу України (а точніше пп.14.1.230 ПК), мають бути дві ознаки. Вони мають:

  • зберігати свої просторові координати протягом певного часу;
  • здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Саме обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, і будуть об’єктом та базою оподаткування.

Тож саме орендар, який використовує орендовані стаціонарні джерела забруднення і під час діяльності якого і здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з цих джерел, є платником екологічного податку.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24525

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43684

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12456

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
514