Хто сплачує екологічний податок у разі оренди стаціонарного джерела забруднення

662

Запитання

Установа передала в оренду нерухомий об’єкт, що перебуває у неї на балансі. Такий об’єкт здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тож стаціонарним джерелом забруднення. Хто у такому разі сплачує екологічний податок — установа-балансоутримувач чи орендар?

Відповідь

Перш ніж пояснити, хто сплачує екологічний податок, пригадаємо, чи належить установа до платників екологічного податку та що вважають стаціонарним джерелом забруднення.

До платників екологічного податку належать ті установи, діяльність яких чи то на території України та в межах її континентального шельфу, чи то на території виключної (морської) економічної зони супроводжується, у т. ч., викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Аби цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт визнали стаціонарним джерелом забруднення у розумінні Податкового кодексу України (а точніше пп.14.1.230 ПК), мають бути дві ознаки. Вони мають:

  • зберігати свої просторові координати протягом певного часу;
  • здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Саме обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, і будуть об’єктом та базою оподаткування.

Тож саме орендар, який використовує орендовані стаціонарні джерела забруднення і під час діяльності якого і здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з цих джерел, є платником екологічного податку.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314071

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33965

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10025

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15616