Хто сплачує екологічний податок у разі оренди стаціонарного джерела забруднення

358

Запитання

Установа передала в оренду нерухомий об’єкт, що перебуває у неї на балансі. Такий об’єкт здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу, тож стаціонарним джерелом забруднення. Хто у такому разі сплачує екологічний податок — установа-балансоутримувач чи орендар?

Відповідь

Перш ніж пояснити, хто сплачує екологічний податок, пригадаємо, чи належить установа до платників екологічного податку та що вважають стаціонарним джерелом забруднення.

До платників екологічного податку належать ті установи, діяльність яких чи то на території України та в межах її континентального шельфу, чи то на території виключної (морської) економічної зони супроводжується, у т. ч., викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Аби цех, агрегат, установку або інший нерухомий об’єкт визнали стаціонарним джерелом забруднення у розумінні Податкового кодексу України (а точніше пп.14.1.230 ПК), мають бути дві ознаки. Вони мають:

  • зберігати свої просторові координати протягом певного часу;
  • здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Саме обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, і будуть об’єктом та базою оподаткування.

Тож саме орендар, який використовує орендовані стаціонарні джерела забруднення і під час діяльності якого і здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з цих джерел, є платником екологічного податку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74288

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45533

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10551

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56025

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258600