Робота по 0,5 ставки за двома посадами: яка основна

7566

Запитання

Працівник в одній установі працює на 0,5 ставки молодшим науковим співробітником та на 0,5 ставки лікарем. У цій установі зберігають його трудову книжку. Яке місце роботи є основним, а яке — за сумісництвом?

Відповідь

Працівник має право укладати трудовий договір одночасно з кількома установами, якщо інше не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП). Ця норма дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Умови роботи за сумісництвом регулюють:

У запитанні йдеться про внутрішнє сумісництво. Тому ведіть окремо документацію працівника за основним місцем роботи та за сумісництвом. Зокрема, присвойте працівникові різні табельні номери. У табелі роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом обліковуйте окремо.

Працівник може виконувати іншу роботу, якщо на основній роботі він працює неповний робочий день і, відповідно, отримує неповний оклад чи ставку (п. 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом; додаток до Положення № 43). Таку роботу не вважають роботою за сумісництвом за умови, що оплата праці за основну та іншу роботу не перевищує повного посадового окладу (ставки) за основним місцем роботи.

Якщо з працівником два договори про роботу уклала одна установа, основне місце роботи має визначити роботодавець за домовленістю із працівником.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27487

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29045

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149393

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423