Робота по 0,5 ставки за двома посадами: яка основна

8401

Запитання

Працівник в одній установі працює на 0,5 ставки молодшим науковим співробітником та на 0,5 ставки лікарем. У цій установі зберігають його трудову книжку. Яке місце роботи є основним, а яке — за сумісництвом?

Відповідь

Працівник має право укладати трудовий договір одночасно з кількома установами, якщо інше не передбачає законодавство, колективний договір або угода сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП). Ця норма дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Умови роботи за сумісництвом регулюють:

У запитанні йдеться про внутрішнє сумісництво. Тому ведіть окремо документацію працівника за основним місцем роботи та за сумісництвом. Зокрема, присвойте працівникові різні табельні номери. У табелі роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом обліковуйте окремо.

Працівник може виконувати іншу роботу, якщо на основній роботі він працює неповний робочий день і, відповідно, отримує неповний оклад чи ставку (п. 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом; додаток до Положення № 43). Таку роботу не вважають роботою за сумісництвом за умови, що оплата праці за основну та іншу роботу не перевищує повного посадового окладу (ставки) за основним місцем роботи.

Якщо з працівником два договори про роботу уклала одна установа, основне місце роботи має визначити роботодавець за домовленістю із працівником.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22451

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59448

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130408

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8094

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86982