Чи виплачувати компенсацію за невикористану відпустку працівнику, якого звільняємо за розкрадання?

206

Запитання

Чи виплачувати компенсацію за невикористану відпустку працівнику, якого звільняємо за розкрадання майна власника?

Відповідь

Так. Ані КЗпП, ані  Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) не містять норми, що уможливлює позбавлення працівника права на відпустки.

Виплата компенсації за невикористану відпустку регулюється статтею 24 Закону № 504. Жодних обмежень щодо цих виплат залежно від підстави звільнення Закон не містить. Тож компенсуйте невикористану відпустку незалежно від підстави звільнення — прогул, розкрадання майна власника, поява на роботі в нетверезому стані тощо.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79876

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
46447