Відповідь
Так. Ані КЗпП, ані Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) не містять норми, що уможливлює позбавлення працівника права на відпустки.
Виплата компенсації за невикористану відпустку регулюється статтею 24 Закону № 504. Жодних обмежень щодо цих виплат залежно від підстави звільнення Закон не містить. Тож компенсуйте невикористану відпустку незалежно від підстави звільнення — прогул, розкрадання майна власника, поява на роботі в нетверезому стані тощо.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.