Як обліковувати благодійні внески

1361

Запитання

Як обліковувати готівку у вигляді благодійних внесків, які збирає благодійна організація, у т. ч. в «скриньки»?

Відповідь

Готівку, що надходить до кас, потрібно своєчасно та повністю оприбуткувати (пп. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148; далі – Положення № 148).

Оприбуткування готівки в касах установ, які проводять готівкові розрахунки з використанням касових ордерів і касових книг — це облік усієї суми готівки в касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів (п. 11 розд. ІІ Положення № 148).

Сума готівки, яку оприбутковують, має відповідати сумі, визначеній у відповідних касових (розрахункових) документах (п. 13 розд. ІІ Положення № 148).

Приймають готівку в касу за прибутковим касовим ордером, який підписує головний бухгалтер або уповноважена особа (п. 25 розд. III Положення № 148). До прибуткових касових ордерів можуть додавати документи, які є підставою для їх складання.
Строки здавання готівки та ліміту каси визначають за розд. V Положення № 148.

Відтак, благодійна організація має оприбуткувати у касі з оформленням прибуткового касового ордеру готівку, отриману як благодійний внесок, у т. ч. вилучену зі «скриньки», та у визначені законодавством строки здати її в банк.

ЗІР, категорія 109.15


акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
119096

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
300091

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9720