Які ставки земельного податку застосовувати після об’єднання сільських рад в ОТГ

470

Запитання

Які ставки земельного податку застосовувати платникам земельного податку після об’єднання сільських рад в об’єднану територіальну громаду (ОТГ), якщо у кожної сільської ради ці ставки різні?

Відповідь

Плата за землю належить до місцевих податків (пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та пп. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 ПК).

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що створені за законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень встановлюють місцеві податки та збори (п. 12.3 ст. 12 ПК).

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів відповідні органи місцевого самоврядування (ОМС) офіційно оприлюднюють до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовувати встановлювані податки. В іншому разі рішення застосовують не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПК).

Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування (п. 12.5 ст. 12 ПК).

Коли повноваження сільських, селищних, міських рад припиняються через об’єднання в ОТГ, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб (ч. 8 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.002.2015 № 157-VIII).

Отже, якщо рада ОТГ не встановила нові місцеві податки та збори, то платники земельного податку застосовують ставки, затверджені рішеннями сільських, селищних, міських рад, які об’єдналися в ОТГ.

ЗІР, категорія 112.03

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121123

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117696

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36089