Які ставки земельного податку застосовувати після об’єднання сільських рад в ОТГ

389

Запитання

Які ставки земельного податку застосовувати платникам земельного податку після об’єднання сільських рад в об’єднану територіальну громаду (ОТГ), якщо у кожної сільської ради ці ставки різні?

Відповідь

Плата за землю належить до місцевих податків (пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та пп. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 ПК).

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що створені за законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень встановлюють місцеві податки та збори (п. 12.3 ст. 12 ПК).

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів відповідні органи місцевого самоврядування (ОМС) офіційно оприлюднюють до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовувати встановлювані податки. В іншому разі рішення застосовують не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПК).

Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування (п. 12.5 ст. 12 ПК).

Коли повноваження сільських, селищних, міських рад припиняються через об’єднання в ОТГ, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб (ч. 8 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.002.2015 № 157-VIII).

Отже, якщо рада ОТГ не встановила нові місцеві податки та збори, то платники земельного податку застосовують ставки, затверджені рішеннями сільських, селищних, міських рад, які об’єдналися в ОТГ.

ЗІР, категорія 112.03

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3106

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100699

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
52305