Чи складати протокол, коли система автоматично відміняє торги

686

Запитання

Замовник оголосив торги, але охочих взяти в них участь не знайшлося. Електронна система закупівель автоматично відмінила торги. За законом повідомлення про відміну торгів замовник зобов’язаний оприлюднити в системі. Чи потрібне для цього протокольне рішення тендерного комітету?

Відповідь

Так, потрібно. Адже за законом відмінити торги може лише замовник, а автоматична відміна торгів не передбачена.

Це стверджує частина 1 статті 31 Закону Україну «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Відпповідно до неї, «замовник відміняє торги в разі… подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій».


До того ж, закон вимагає саме від замовника оприлюднити повідомлення про відміну торгів протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення (ч. 3 ст. 31 Закону № 922).

За проведення процедур закупівель у замовника відповідає тендерний комітет/уповноважена особа. Вони також зобов’язані оприлюднювати інформацію за вимогами Закону № 922. Усі свої рішення тендерний комітет/уповноважена особа оформляють протоколом (ч. 4 ст. 11 Закону № 922).

Тобто у разі відміни торгів керуватися потрібно насамперед Законом № 922. Тендерний комітет за фактом автоматичної відміни торгів складає протокол засідання тендерного комітету про відміну торгів. У протоколі він може вказати про технічні особливості електронної системи закупівель, яка автоматично відмінила торги.

Далі потрібно оприлюднити в електронній системі закупівель повідомлення про відміну торгів. І система сама автоматично розішле учасникам (якщо такі є) відповідне повідомлення.

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4521

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1347

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5295

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4505