Чи складати протокол, коли система автоматично відміняє торги

578

Запитання

Замовник оголосив торги, але охочих взяти в них участь не знайшлося. Електронна система закупівель автоматично відмінила торги. За законом повідомлення про відміну торгів замовник зобов’язаний оприлюднити в системі. Чи потрібне для цього протокольне рішення тендерного комітету?

Відповідь

Так, потрібно. Адже за законом відмінити торги може лише замовник, а автоматична відміна торгів не передбачена.

Це стверджує частина 1 статті 31 Закону Україну «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Відпповідно до неї, «замовник відміняє торги в разі… подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій».


До того ж, закон вимагає саме від замовника оприлюднити повідомлення про відміну торгів протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення (ч. 3 ст. 31 Закону № 922).

За проведення процедур закупівель у замовника відповідає тендерний комітет/уповноважена особа. Вони також зобов’язані оприлюднювати інформацію за вимогами Закону № 922. Усі свої рішення тендерний комітет/уповноважена особа оформляють протоколом (ч. 4 ст. 11 Закону № 922).

Тобто у разі відміни торгів керуватися потрібно насамперед Законом № 922. Тендерний комітет за фактом автоматичної відміни торгів складає протокол засідання тендерного комітету про відміну торгів. У протоколі він може вказати про технічні особливості електронної системи закупівель, яка автоматично відмінила торги.

Далі потрібно оприлюднити в електронній системі закупівель повідомлення про відміну торгів. І система сама автоматично розішле учасникам (якщо такі є) відповідне повідомлення.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3877

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35128

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5865

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29406