Купили та продали земельну ділянку. Чи подавати декларацію

407

Запитання

Хто подає податкову декларацію з плати за землю, якщо протягом року змінився її власник?

Відповідь

Якщо установа продала земельну ділянку у січні поточного року, то податкову декларацію з плати за землю на поточний рік до контролюючого органу подає вже новий власник, а не установа. При цьому платником земельного податку з 1 січня поточного року є також новий власник земельної ділянки, який у цьому місяці набув на неї право власності.

Якщо установа придбала і продала земельну ділянку в одному календарному місяці поточного року, в якому право власності на цю ділянку перейшло до іншого власника, то установа не подає податкову декларацію з плати за землю за місяць, в якому придбала земельну ділянку.

При цьому новий власник земельної ділянки сплачує земельний податок з 1 числа місяця, в якому набув право власності на земельну ділянку, та подає податкові декларації з плати за землю за звітні періоди поточного року (у т. ч. за місяць, у якому набув право власності на земельну ділянку).

За інформацією ГУ ДФС у Луганській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24506

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43659

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12447

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
510