Коли відхиляти тендерну пропозицію учасника, що не має антикорупційної програми

560

Запитання

Чи обов’язково відмовляти в участі в торгах учаснику, який не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми?

Відповідь

Обов’язкову вимогу відхилити тендерну пропозицію учасника-юрособи, що не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, містить пункт 10 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Утім перевіряти, є така програма в учасника чи її немає, потрібно не завжди. А лише тоді, коли вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 млн грн.

Спосіб, у який учасник має підтвердити свою відповідність цій вимозі, замовник визначає сам — у тендерній документації.


Якщо учасник процедури закупівлі вартістю від 20 млн грн не підтвердив, що має антикорупційну програму чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, замовник:

Нагадаємо: кожне своє рішення тендерний комітет або уповноважена особа оформлюють протоколом.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
2985

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33862

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4898

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28111