Коли учасник має надати замовнику підтвердні документи

692

Запитання

За законом переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, має надати замовнику підтвердні документи. Коли починати відлік цього часу?

Відповідь

Справді, аби надати замовнику підтвердні документи, у переможця обмаль часу. Адже він у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на Прозоро повідомлення про намір укласти договір, має зібрати відповідні документи. А точніше — документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).


Як рахувати відлік часу — вказує Цивільний кодекс України (ЦК).

Початок перебігу строку визначайте за статтею 253 ЦК. Вона передбачає: «перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок».

Завершення строку обумовлює стаття 255 ЦК. У ній йдеться: «якщо встановлено строк для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. А коли таку дію має вчинити установа, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції».

Отже, відлік 5 днів для надання підтвердних документів починайте з дня, наступного за днем оприлюднення на Прозоро повідомлення про намір укласти договір. А завершиться такий строк, коли добіжить кінця робочий день.

Коли учасник має надати замовнику підтвердні документи Від неоприлюднення до відповідальності: 4 епізоди судової практики

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4960

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1643

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
6376

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4920