Коли учасник має надати замовнику підтвердні документи

552

Запитання

За законом переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, має надати замовнику підтвердні документи. Коли починати відлік цього часу?

Відповідь

Справді, аби надати замовнику підтвердні документи, у переможця обмаль часу. Адже він у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на Прозоро повідомлення про намір укласти договір, має зібрати відповідні документи. А точніше — документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).


Як рахувати відлік часу — вказує Цивільний кодекс України (ЦК).

Початок перебігу строку визначайте за статтею 253 ЦК. Вона передбачає: «перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок».

Завершення строку обумовлює стаття 255 ЦК. У ній йдеться: «якщо встановлено строк для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. А коли таку дію має вчинити установа, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції».

Отже, відлік 5 днів для надання підтвердних документів починайте з дня, наступного за днем оприлюднення на Прозоро повідомлення про намір укласти договір. А завершиться такий строк, коли добіжить кінця робочий день.

Коли учасник має надати замовнику підтвердні документи Від неоприлюднення до відповідальності: 4 епізоди судової практики

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3525

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34648

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5570

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29021