Як зазначати лікарські засоби у додатку до річного плану закупівель
Запитання
Навчальний заклад закуповує лікарські засоби для медпункту. Як у додатку до річного плану закупівель зазначати всі лікарські засоби?
Відповідь
Лікарські засоби замовник визначає за показником третьої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749. А у дужках він зазначає міжнародну непатентовану назву лікарського засобу (далі — МНН).
Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»
Якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу (абз. 6 п. 1 розд. ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454; далі — Порядок № 454).
Порядок № 454 дозволяє замовнику визначати окремі частини предмета закупівлі (лоти) за:
- МНН;
- формою випуску;
- дозуванням;
- обсягом;
- місцем поставки лікарських засобів.
Якщо замовник планує закуповувати предмет закупівлі, що складається з декількох лікарських засобів, зручніше поділити його на лоти за МНН.
Із серпня 2018 року вдосконалили функціонал електронної системи закупівель. І тепер перелік лікарських засобів з Державного реєстру лікарських засобів МОЗ потрапляє на ProZorro автоматично. Тож коли замовник публікує оголошення про проведення процедури закупівлі, він може обрати з актуального списку:
- назву лікарського засобу;
- діючу речовину (МНН);
- область її дії (АТХ).
Це стандартизує опис предмета закупівлі, а жорстка прив’язка до Державного реєстру лікарських засобів допоможе зменшити випадкові помилки в описі предмета закупівлі.