Як зазначати лікарські засоби у додатку до річного плану закупівель

1012

Запитання

Навчальний заклад закуповує лікарські засоби для медпункту. Як у додатку до річного плану закупівель зазначати всі лікарські засоби?

Відповідь

На запитання наших читачів відповідає Владислав Кивгило, начальник відділу публічних закупівель — уповноважена особа ЦЗО ДУ «Професійні закупівлі»

Лікарські засоби замовник визначає за показником третьої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749. А у дужках він зазначає міжнародну непатентовану назву лікарського засобу (далі — МНН).

Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»

Якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу (абз. 6 п. 1 розд. ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454; далі — Порядок № 454).

Порядок № 454 дозволяє замовнику визначати окремі частини предмета закупівлі (лоти) за:

  • МНН;
  • формою випуску;
  • дозуванням;
  • обсягом;
  • місцем поставки лікарських засобів.

Якщо замовник планує закуповувати предмет закупівлі, що складається з декількох лікарських засобів, зручніше поділити його на лоти за МНН.

Із серпня 2018 року вдосконалили функціонал електронної системи закупівель. І тепер перелік лікарських засобів з Державного реєстру лікарських засобів МОЗ потрапляє на ProZorro автоматично. Тож коли замовник публікує оголошення про проведення процедури закупівлі, він може обрати з актуального списку:

  • назву лікарського засобу;
  • діючу речовину (МНН);
  • область її дії (АТХ).

Це стандартизує опис предмета закупівлі, а жорстка прив’язка до Державного реєстру лікарських засобів допоможе зменшити випадкові помилки в описі предмета закупівлі.

Від редакції

Завдяки вдосконаленню функціоналу на порталі Dozorro замовники наразі можуть проаналізувати ціни, за якими закуповують лікарські засоби їх колеги. Для цього слід перейти за посиланням dozorro.org/medical_contracts.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3478

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34554

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5508

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28927