Змінились істотні умови праці чи скорочують штат: як попередити держслужбовця

913

Запитання

Як керівники держслужби мають попереджати держслужбовців про зміну істотних умов держслужби та про скорочення штату?

Відповідь

Зміною істотних умов державної служби є зміна:

Про зміну істотних умов державної служби керівник держслужби має письмово повідомити держслужбовця не пізніш як за 60 к. дн. до такої зміни, крім випадків, якщо держслужбовцю підвищують зарплату. У повідомленні керівник зазначає конкретний зміст істотних умов, що змінюються.

Держслужбовець письмово повідомляє керівника держслужби про своє рішення не пізніше 60 к. дн. з дня ознайомлення з повідомленням. Для цього він має проставити відмітку у відповідній графі бланка врученого йому повідомлення.

Якщо протягом цього строку держслужбовець не повідомив про своє рішення, вважається, що він погодився і продовжує працювати.

Згоду держслужбовця на продовження держслужби керівник держслужби оформлює наказом/розпорядженням про зміну істотних умов держслужби.

Якщо держслужбовець не погодився зі зміною істотних умов, він письмово повідомляє про це керівника, який зобов’язаний запропонувати держслужбовцю іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в держоргані, яка відповідає його кваліфікації.

Якщо держслужбовець не погодився на переведення, після завершення строку повідомлення орган держслужби звільняє держслужбовця за поданою ним заявою (п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону).

Не є зміною істотних умов держслужби зміна назви структурного підрозділу держоргану чи посади, не пов’язана із зміною функцій держоргану та основних посадових обов’язків (ч. 2 ст. 43 Закону). Про такі зміни керівник не повинен повідомляти державного службовця. Він лише має:

  • видати наказ/розпорядження про зміну назви структурного підрозділу держоргану чи посади;
  • зробити запис про зміну у трудову книжку держслужбовця з подальшим ознайомленням в установленому порядку.

Про скорочення чисельності або штату держслужбовців, ліквідацію або реорганізацію держоргану без зміни істотних умов держслужби керівник попереджає держслужбовця відповідно до частини першої статті 87 Закону. Якщо є вакантні посади у держоргані, керівник має запропонувати держслужбовцю іншу рівноцінну посаду держслужби. Якщо ж таких посад немає — іншу роботу/посаду держслужби у цьому держоргані.

Про припинення структурних підрозділів держоргану/скорочення посад держслужби внаслідок зміни структури та штатного розпису держоргану без зміни істотних умов держслужби, — керівник попереджає держслужбовця відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП. Звільняють держслужбовців з дотриманням положень статті 492 КЗпП, у т. ч. передбачених гарантій та обов’язку власника запропонувати іншу роботу /посаду держслужби за наявності.

Джерело: Роз’яснення НАДС «Щодо застосування положень статей 43 та 87 Закону України «Про державну службу» (уточнене)» від 14.02.2018 № 48-р/з

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14181

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978