Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері: чи має право бухгалтер

1073

Запитання

Бухгалтер працює увесь день за комп’ютером і користується додатковою відпусткою за ненормований робочий день тривалістю 7 к. дн. за колективним договором. Чи має він право ще на відпустку за роботу на комп’ютері?

Відповідь

За статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці надають працівникам з ненормованим робочим днем тривалістю:

  • до 7 к. дн. — за списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором/угодою для окремих категорій працівників, які працюють з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або в особливих природних географічних/геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я;
  • до 35 к. дн. — за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Список № 1290).

Таку додаткову відпустку надають понад щорічну основну відпустку за однією підставою, яку обирає працівник (ст. 10 Закону № 504).

Ненормований робочий день установи/організації, незалежно від форми власності, можуть застосовувати для керівників, спеціалістів і робітників:

  • працю яких неможливо точно облікувати;
  • робочий час яких за характером роботи поділяють на частини невизначеної тривалості;
  • які розподіляють час для роботи на свій розсуд.

Додаток 2 Списку № 1290 передбачає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 к. дн. за позицією 58 розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» підрозділу «Інші види виробництв»для працівників, незалежно від професії, освітнього рівня, посади, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, зокрема на персональних комп’ютерах незалежно від виду монітора».

Конкретну тривалість такої щорічної додаткової відпустки встановлює колективний/трудовий договір залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Тож бухгалтер, який виконує роботу на комп’ютері та працює в умовах ненормованого режиму робочого часу, має самостійно обрати одну підставу, за якою він отримає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86655

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10158