Скільки днів відпочинку надати працівнику-донору?

433

Запитання

Скільки днів відпочинку надають працівникам, які здають кров у період щорічної відпустки?

Відповідь

Керівники установ/організацій зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи працівників, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здавання крові/її компонентів (ст. 6 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР; далі — Закон № 239).

Якщо працівники мають намір пройти обстеження і здати кров/її компоненти, вони мають письмовою заявою повідомити про це адміністрацію за місцем роботи/навчання/служби. У заяві працівник має визначити додатковий день відпочинку, передбачений статтями 9 та 11 Закону № 239.

Однак працівник-донор не повинен подавати заяву у випадках, коли:

  • перебуває у відпустці;
  • перебуває у відрядженні;
  • його кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому (ст. 14 Закону № 239).

Якщо працівник здає кров/її компоненти у період щорічної відпустки, її подовжують на відповідну кількість днів з урахуванням додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.

Тож якщо працівник здає кров у період щорічної відпустки, її тривалість потрібно продовжити на два дні. Підставою для цього є відповідні довідки, видані працівнику-донору за місцем медичного обстеження чи давання крові/її компонентів.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86866

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418