Скільки днів відпочинку надати працівнику-донору?

533

Запитання

Скільки днів відпочинку надають працівникам, які здають кров у період щорічної відпустки?

Відповідь

Керівники установ/організацій зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи працівників, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здавання крові/її компонентів (ст. 6 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР; далі — Закон № 239).

Якщо працівники мають намір пройти обстеження і здати кров/її компоненти, вони мають письмовою заявою повідомити про це адміністрацію за місцем роботи/навчання/служби. У заяві працівник має визначити додатковий день відпочинку, передбачений статтями 9 та 11 Закону № 239.

Однак працівник-донор не повинен подавати заяву у випадках, коли:

  • перебуває у відпустці;
  • перебуває у відрядженні;
  • його кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому (ст. 14 Закону № 239).

Якщо працівник здає кров/її компоненти у період щорічної відпустки, її подовжують на відповідну кількість днів з урахуванням додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.

Тож якщо працівник здає кров у період щорічної відпустки, її тривалість потрібно продовжити на два дні. Підставою для цього є відповідні довідки, видані працівнику-донору за місцем медичного обстеження чи давання крові/її компонентів.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14181

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978