Податкову накладну не зареєстрували в ЄРПН: чи відображати суму ПДВ у податкових зобов’язаннях

332

Запитання

Чи потрібно включати суму ПДВ, що вказана у незареєстрованій в ЄРПН податковій накладній (ПН), до податкових зобов’язань/податкового кредиту звітного періоду?

Відповідь

Якщо платник ПДВ — продавець товарів/послуг не зареєстрував ПН в ЄРПН або порушив строки її реєстрації, покупець товарів/послуг не має права включити суму ПДВ, вказану у цій ПН, до податкового кредиту звітного періоду.

Скачати податкову накладну за новою формою

Однак продавець товарів/послуг за цієї ситуації все одно зобов’язаний включити суму ПДВ, вказану в незареєстрований ПН, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період. Цю норму передбачає пункт 201.10 ПК.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74461

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45988

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10840

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56179

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260587