Чи має право на щорічну відпустку мобілізований працівник

892

Запитання

Чи зберігають право на щорічну основну відпустку за місцем роботи працівники, призвані на військову службу під час мобілізації?

Відповідь

Військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу — військовослужбовці. Тому вони мають право на пільги, які передбачають:

  • Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2233-XII;
  • Закон України «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі – Закон № 2011);
  • КЗпП;
  • інші нормативно-правові акти.

Час, протягом якого громадяни України перебувають на військовій службі, зараховують до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та до стажу державної служби.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, зберігають місце роботи, посаду, середній заробіток в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Тож військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надають щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу:

  • до 10 років — становить 30 к. дн.;
  • від 10 до 15 років — 35 к. дн.;
  • від 15 до 20 років — 40 к. дн.;
  • понад 20 років — 45 к. дн. (ст. 10-1 Закону № 2011).

Калькулятор днів щорічної відпустки

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, зберігають місце роботи, посаду до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.

Отже, після демобілізації працівник має право отримати в установі, де він працював на час призову, щорічну відпустку за період військової служби (ст. 119 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9950