Чи має право на щорічну відпустку мобілізований працівник

1027

Запитання

Чи зберігають право на щорічну основну відпустку за місцем роботи працівники, призвані на військову службу під час мобілізації?

Відповідь

Військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу — військовослужбовці. Тому вони мають право на пільги, які передбачають:

  • Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2233-XII;
  • Закон України «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі – Закон № 2011);
  • КЗпП;
  • інші нормативно-правові акти.

Час, протягом якого громадяни України перебувають на військовій службі, зараховують до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та до стажу державної служби.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, зберігають місце роботи, посаду, середній заробіток в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Тож військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надають щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу:

  • до 10 років — становить 30 к. дн.;
  • від 10 до 15 років — 35 к. дн.;
  • від 15 до 20 років — 40 к. дн.;
  • понад 20 років — 45 к. дн. (ст. 10-1 Закону № 2011).

Калькулятор днів щорічної відпустки

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, зберігають місце роботи, посаду до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.

Отже, після демобілізації працівник має право отримати в установі, де він працював на час призову, щорічну відпустку за період військової служби (ст. 119 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14258

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9879

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13012