Відпускні за наступний квартал виплатили у звітному: як відобразити в 1ДФ

591

Запитання

Як відобразити в податковому розрахунку за формою № 1ДФ відпускні, які установа-роботодавець виплатила у звітному кварталі за періоди нарахування майбутнього звітного податкового кварталу?

Відповідь

Заробітну плату, нараховану/виплачену працівнику, оподатковують ПДФО (пп. 164.2.1 ПК).

Збережену заробітну плату, зокрема, за період відпустки або лікарняного, оподатковують у податкових періодах її нарахування (пп. 169.4.1 ПК).

Суму відпускних відобразіть у формі 1ДФ під ознакою доходу «101» (Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1020).

Зразок заповнення форми 1 ДФ

Нараховані та виплачені відпускні у I кварталі за період нарахувань II кварталу у формі 1ДФ відображайте у податковому періоді I квартал, у якому їх нарахували та виплатили, а саме:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» — відображайте за звітний квартал дохід, який нарахували працівнику незалежно від того, виплатили його чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» — відображайте суму фактично виплаченого доходу.

Виплачену зарплату в наступному місяці відображайте в 1ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який нарахували зарплату. У графі 4а «Сума нарахованого податку» вкажіть суму податку, нарахованого та утриманого з доходу. У графі 4 «Сума перерахованого податку» вкажіть фактичну суму перерахованого податку до бюджету.

За інформацією ГУ ДФС у Львівській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74476

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46016

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10862

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56184

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
260702