Відпускні за наступний квартал виплатили у звітному: як відобразити в 1ДФ

879

Запитання

Як відобразити в податковому розрахунку за формою № 1ДФ відпускні, які установа-роботодавець виплатила у звітному кварталі за періоди нарахування майбутнього звітного податкового кварталу?

Відповідь

Заробітну плату, нараховану/виплачену працівнику, оподатковують ПДФО (пп. 164.2.1 ПК).

Збережену заробітну плату, зокрема, за період відпустки або лікарняного, оподатковують у податкових періодах її нарахування (пп. 169.4.1 ПК).

Суму відпускних відобразіть у формі 1ДФ під ознакою доходу «101» (Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1020).

Зразок заповнення форми 1 ДФ

Нараховані та виплачені відпускні у I кварталі за період нарахувань II кварталу у формі 1ДФ відображайте у податковому періоді I квартал, у якому їх нарахували та виплатили, а саме:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» — відображайте за звітний квартал дохід, який нарахували працівнику незалежно від того, виплатили його чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» — відображайте суму фактично виплаченого доходу.

Виплачену зарплату в наступному місяці відображайте в 1ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який нарахували зарплату. У графі 4а «Сума нарахованого податку» вкажіть суму податку, нарахованого та утриманого з доходу. У графі 4 «Сума перерахованого податку» вкажіть фактичну суму перерахованого податку до бюджету.

За інформацією ГУ ДФС у Львівській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34395

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13020

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111425

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22400