Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати, якщо працівник йде у відпустку перед звільненням

542

Запитання

Який період роботодавець має включити до розрахунку суми компенсації за дні невикористаної відпустки, якщо працівник йде у відпустку в одному місяці із наступним звільненням у іншому?

Відповідь

Працівник у разі свого звільнення, крім звільнення за порушення трудової дисципліни, має право отримати невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в такому разі є останній день відпустки (ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон № 504).

За цих умов видайте 2 окремі накази, адже вони мають різні строки зберігання:

  • наказ про надання щорічної відпустки — зберігають протягом 5 років;
  • наказ про звільнення — 75 років.

Першим видайте наказ про надання відпустки з таким розрахунком, аби виплатити працівникові зарплату й відпускні не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ч. 1 ст. 21 Закону № 504).

Калькулятор днів щорічної відпустки

З наказом про звільнення не поспішайте, адже працівник може передумати звільнятися або захворіти, тоді доведеться його скасовувати. Видайте наказ про звільнення за день-два до останнього дня відпустки.

Середню зарплату, за якою здійснюється розрахунок компенсації за невикористану відпустку, вираховують, виходячи з виплат за останні 12 к. міс. роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації (п. 2 розд. II Постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100).

Тож якщо місяць надання відпустки та місяць звільнення працівника не співпадає, середню зарплату для виплати компенсації розраховуйте, виходячи з виплат за останні 12 к. міс. роботи, що передують місяцю його звільнення. Розраховану суму компенсації виплатіть саме в день звільнення працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Дніпропетровській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81340

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32279

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29103