Матеріальна допомога працівнику: що з ЄСВ

294

Запитання

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на матеріальну допомогу, яку установа-роботодавець виплачує працівникові?

Відповідь

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожному працівникові заробітної плати за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плату;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати;
  • винагороду за цивільно-правовими договорами.

Заробітна плата включає основну, додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні й компенсаційні виплати. До них належать інші грошові/матеріальні виплати, які:

  • не передбачають акти чинного законодавства;
  • надають працівникам понад норми, які встановлює законодавство.

Зокрема, до таких виплат належить матеріальна допомога, що має систематичний характер (ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Тож якщо надаєте матеріальну допомогу, яка має систематичний характер, ЄСВ нарахуйте та сплатіть.

Однак якщо надаєте окремим працівникам матеріальну допомогу разового характеру, зокрема, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, — ЄСВ не нараховуйте та не сплачуйте (п. 14 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією ГУ ДФС у Сумській області

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52880

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
241736

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24813

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
44017