Матеріальна допомога працівнику: що з ЄСВ

469

Запитання

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на матеріальну допомогу, яку установа-роботодавець виплачує працівникові?

Відповідь

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожному працівникові заробітної плати за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плату;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати;
  • винагороду за цивільно-правовими договорами.

Заробітна плата включає основну, додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні й компенсаційні виплати. До них належать інші грошові/матеріальні виплати, які:

  • не передбачають акти чинного законодавства;
  • надають працівникам понад норми, які встановлює законодавство.

Зокрема, до таких виплат належить матеріальна допомога, що має систематичний характер (ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Тож якщо надаєте матеріальну допомогу, яка має систематичний характер, ЄСВ нарахуйте та сплатіть.

Однак якщо надаєте окремим працівникам матеріальну допомогу разового характеру, зокрема, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, — ЄСВ не нараховуйте та не сплачуйте (п. 14 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією ГУ ДФС у Сумській області

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20645

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3538

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62820

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329462