Додаткова оплачувана відпустка у зв’язку з навчанням: яка тривалість

404

Запитання

Яка тривалість відпусток у зв’язку з навчанням?

Відповідь

Тривалість відпусток, зокрема відпусток у зв’язку з навчанням (далі — учбові відпустки) розраховуйте в к. дн. незалежно від того, за яким режимом/графіком працює установа (ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Учбові відпустки це додаткові відпустки, які надають працівникам, що навчаються у:

 • середніх навчальних закладах;
 • професійно-технічних навчальних закладах;
 • вищих навчальних закладах;
 • навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі.

Тривалість учбової відпустки залежить від типу навчального закладу та ступеня його акредитації.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надавайте оплачувану учбову відпустку, коли працівник:

1) отримує настановчі знання, виконує лабораторні роботи, складає заліки/іспити на першому та другому курсах вищих навчальних закладів:

 • першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 10 к. дн.,
 • третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання 20 к. дн.,
 • незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання — 30 к. дн.;

2) отримує настановчі знання, виконує лабораторні роботи, складає заліки/іспити на третьому і наступних курсах вищих навчальних закладів:

 • першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 20 к. дн.,
 • третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 30 к. дн.,
 • незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання — 40 к. дн.;

3) складає державні іспити у вищому навчальному закладі незалежно від рівня акредитації — 30 к. дн.;

4) готується/захищає дипломний проект/роботу у вищому навчальному закладі з вечірньою та заочною формами навчання:

 • першого та другого рівнів акредитації — два місяці;
 • третього і четвертого рівнів акредитації — чотири місяці.

Учбові відпустки працівникам, які здобувають другу/наступну вищу освіту за заочною/вечірньою формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та вищих навчальних закладах, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, визначайте так само, як для тих, хто вчиться на третьому і наступних курсах вищого навчального закладу відповідного рівня акредитації.

Працівникам, яких допустили до вступних іспитів в аспірантуру, один раз на рік надайте додаткову оплачувану відпустку з розрахунку 10 к. дн. на кожний іспит.

Працівникам, які вчаться без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надайте додаткову оплачувану відпустку тривалістю 30 к. дн. Якщо такий працівник бажає, упродовж чотирьох років навчання надавайте йому один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50% його середньої заробітної плати.

Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, законодавством може бути встановлена інша тривалість учбової відпустки.

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234574

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322468

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207345