Прийняли нових працівників: чи вносити зміни до графіка відпусток

2164

Запитання

В установу у квітні 2019 року прийняли на роботу трьох працівників. Чи потрібно до графіка відпусток вносити інформацію про щорічні відпустки новоприйнятих працівників?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Основним нормативним актом, який встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок їх надання, є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Відпустки регулює й Кодекс законів про працю України (КЗпП). Зокрема, стаття 79 КЗпП передбачає, що черговість відпусток слід визначати у графіках, які затверджує керівник установи і погоджує виборний орган первинної профспілкової організації. Такий графік доводять до відома всіх працівників.

У графіку відображають відпустки всіх працівників установи: тих, які працюють на постійній основі, сумісників, тимчасових працівників і тих, з ким уклали строковий трудовий договір.

Конкретний період щорічних відпусток у межах, встановлених графіком, потрібно узгодити між працівником і роботодавцем. Не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки керівник установи зобов’язаний письмово повідомити про це працівника (ст. 10 Закону про відпустки).

Тобто в установі має бути затверджений графік відпусток, а дату початку відпустки узгоджуйте окремо. Зазвичай працівник пише заяву на відпустку відповідно до графіка, а установа видає наказ про надання такої відпустки та ознайомлює з ним працівника під підпис.

Новоприйнятих працівників також потрібно внести до графіка відпусток, оскільки через деякий час вони матимуть право на відпустку.

Якщо трудовий договір уклали з працівником після того, як затвердили графік відпусток, до останнього можна вносити відповідні зміни та доповнення. На цьому наголошують і фахівці Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15.

Зміни та доповнення до графіка відпусток вносьте за такою самою процедурою, як і за складання та затвердження графіка відпусток. Якщо графік був затверджений наказом керівника установи, то доповнення (зміни) до нього також затверджує наказом керівник.

Доповнення (зміни) до графіка відпусток, як і сам графік відпусток, потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації чи її представником (за наявності профспілки в установі) або з представником трудового колективу. Всіх новоприйнятих працівників ознайомте з графіком відпусток.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
438501

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7836

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
594765