Прийняли нових працівників: чи вносити зміни до графіка відпусток

805

Запитання

В установу у квітні 2019 року прийняли на роботу трьох працівників. Чи потрібно до графіка відпусток вносити інформацію про щорічні відпустки новоприйнятих працівників?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Основним нормативним актом, який встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок їх надання, є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Відпустки регулює й Кодекс законів про працю України (КЗпП). Зокрема, стаття 79 КЗпП передбачає, що черговість відпусток слід визначати у графіках, які затверджує керівник установи і погоджує виборний орган первинної профспілкової організації. Такий графік доводять до відома всіх працівників.

У графіку відображають відпустки всіх працівників установи: тих, які працюють на постійній основі, сумісників, тимчасових працівників і тих, з ким уклали строковий трудовий договір.

Конкретний період щорічних відпусток у межах, встановлених графіком, потрібно узгодити між працівником і роботодавцем. Не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки керівник установи зобов’язаний письмово повідомити про це працівника (ст. 10 Закону про відпустки).

Тобто в установі має бути затверджений графік відпусток, а дату початку відпустки узгоджуйте окремо. Зазвичай працівник пише заяву на відпустку відповідно до графіка, а установа видає наказ про надання такої відпустки та ознайомлює з ним працівника під підпис.

Новоприйнятих працівників також потрібно внести до графіка відпусток, оскільки через деякий час вони матимуть право на відпустку.

Якщо трудовий договір уклали з працівником після того, як затвердили графік відпусток, до останнього можна вносити відповідні зміни та доповнення. На цьому наголошують і фахівці Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15.

Зміни та доповнення до графіка відпусток вносьте за такою самою процедурою, як і за складання та затвердження графіка відпусток. Якщо графік був затверджений наказом керівника установи, то доповнення (зміни) до нього також затверджує наказом керівник.

Доповнення (зміни) до графіка відпусток, як і сам графік відпусток, потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації чи її представником (за наявності профспілки в установі) або з представником трудового колективу. Всіх новоприйнятих працівників ознайомте з графіком відпусток.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3132

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865