Працівник захворів під час відпустки за кордоном: як оплачувати

462

Запитання

Працівник установи під час щорічної відпустки відпочивав за кордоном і захворів. Чи має право бухгалтер нараховувати йому допомогу по тимчасовій непрацездатності та що робити з відпусткою?

Відповідь

Допомогу по тимчасовій непрацездатності надавайте працівнику за період його тимчасової непрацездатності, поки він не одужає або йому не встановлять групу інвалідності. Перші п’ять днів непрацездатності оплачуйте за рахунок установи, а решту — за рахунок ФСС (ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV;далі — Закон № 1105).

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Якщо період хвороби працівника засвідчено листком непрацездатності, перенесіть відпустку та надайте допомогу по тимчасовій непрацездатності (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Допомога по тимчасовій непрацездатності компенсує втрачений заробіток працівника (ч. 1 ст. 22 Закону № 1105). Тобто відпускні, що виплатили та які припали на період тимчасової непрацездатності, сторнуйте.

Для цього працівник, що повернувся з відпочинку, має обміняти документи, які підтверджують період його непрацездатності, на листок непрацездатності. Обміняти його можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання за рішенням лікарсько-консультаційної комісії (п. 1.12 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Не переносьте відпустку, не сторнуйте відпускні і не надавайте допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо працівник не подав до установи листок непрацездатності.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
70851

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507