Безкоштовне проживання дітей-сиріт у гуртожитку закладу вищої освіти

1983

Запитання

Дитина-сирота навчається у виші за контрактом. Чи має право вона проживати у гуртожитку на безоплатній основі?

Відповідь

Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Студент вишу іде на практику: як оформити та оплатити

Проживання у гуртожитках є платною послугою відповідно до підпункту 3 пункту 7 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 (далі — Постанова № 796). А от студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особи з їх числа мають право на проживання в гуртожитку на безоплатній основі відповідно до абзацу другого пункту 1 Постанови № 796.

«Студенти, курсанти, абітурієнти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особи з їх числа, а також студенти і курсанти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, забезпечуються гуртожитком безкоштовно».

Таку норму містить спільний наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності» від 28.03.2011 № 284/423/173.

Зверніть увагу! Зазначеними нормативно-правовими актами не обмежується право на безкоштовне проживання в гуртожитку студентам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особам з їх числа, які навчаються за контрактом.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7790

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5516

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1504