Безкоштовне проживання дітей-сиріт у гуртожитку закладу вищої освіти

1765

Запитання

Дитина-сирота навчається у виші за контрактом. Чи має право вона проживати у гуртожитку на безоплатній основі?

Відповідь

Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Студент вишу іде на практику: як оформити та оплатити

Проживання у гуртожитках є платною послугою відповідно до підпункту 3 пункту 7 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 (далі — Постанова № 796). А от студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особи з їх числа мають право на проживання в гуртожитку на безоплатній основі відповідно до абзацу другого пункту 1 Постанови № 796.

«Студенти, курсанти, абітурієнти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особи з їх числа, а також студенти і курсанти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, забезпечуються гуртожитком безкоштовно».

Таку норму містить спільний наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності» від 28.03.2011 № 284/423/173.

Зверніть увагу! Зазначеними нормативно-правовими актами не обмежується право на безкоштовне проживання в гуртожитку студентам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особам з їх числа, які навчаються за контрактом.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64543

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6169

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49271

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73049

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133