Закупівля лічильників на опалення з урахуванням монтажу та проєктування

475

Запитання

Замовнику потрібно встановити лічильники на опалення з усім спектром послуг: закупівля лічильників, проєкт, монтаж, погодження тощо. Тож він має провести закупівлю лічильників. Орієнтовна очікувана вартість — 800 тис. грн. Технічні умови від організації, яка експлуатує будівлю, у замовника вже є. Яку закупівлю оголошувати?

Відповідь

Цю ситуацію можна розв’язати трьома способами.

Спосіб 1. Закуповуйте разом товар, послуги та роботи

Закуповуйте лічильники разом із розробленням проєкту та їх встановленням — наприклад, за кодом національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749 (далі — ДК 021:2015): 45315000-8 Встановлення електричних систем опалення та іншого побутового електричного обладнання.

Невідкладні справи наприкінці року для планування закупівель

Адже до робіт законодавці дозволяють зараховувати, зокрема, проєктування, будівництво нових, розширення, реконструкцію, капітальний ремонт та реставрацію існуючих об’єктів та споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві та супровідні роботам послуги, у т. ч. інші послуги, що включають до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922).

У такому випадку підрядник сам закуповуватиме і встановлюватиме лічильники згідно з проєктом або залучить субпідрядника, щоб той виконав окремі роботи/послуги.

Спосіб 2. Закуповуйте окремо товар та роботи

Використовуйте той самий код ДК 021:2015: 45315000-8 Встановлення електричних систем опалення та іншого побутового електричного обладнання.

Проєктно-монтажні роботи підрядник виконає самостійно.

На етапі проєктування підрядник поінформує, які саме лічильники йому потрібні. Використайте рекомендації підрядника і закупіть лічильники за кодом ДК 021:2015:

38410000-2 Лічильні прилади

або

38550000-5 Лічильники.

А потім передайте лічильники підряднику, щоб він їх встановив.

Спосіб 3. Закуповуйте все окремо — товар, роботи, послуги

Закон дозволяє закуповувати товар із послугами, пов’язаними з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (п. 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922). Зараховуйте до вартості закупівлі ціну товару та послуг з установлення лічильників, інших послуг за предметом закупівлі.

Виготовлення проєктної документації для вузлів обліку опалення окремо можете закупити як роботи. Наприклад, за кодом ДК 021:2015: 71320000-7 Послуги з інженерного проєктування.

Якщо очікувана вартість перевищує 200 тис. грн, застосовуйте відкриті торги. Якщо ж менша — можете укласти прямий договір. Однак врахуйте вимоги абзацу 5 частини 1 статті 2 Закону № 922.

Перш ніж вирішити, який варіант вибрати, дослідіть, які організації який перелік послуг зі встановлення лічильників/робіт зможуть забезпечити. І не забудьте дотримати такого принципу публічних закупівель, як максимальна економія та ефективність.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планування закупівлі електричної енергії в бюджетних установах

Закон про ринок електроенергії закладає правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах. Про роботу замовника та планування закупівлі електроенергії – у даному огляді.
38110

Чи можливі централізовані закупівлі за рішенням територіальної громади

Придбання територіальними громадами різноманітних товарів, робіт і послуг потребує дотримання встановлених державою правових та економічних норм. Експерт допоможе в них розібратися.
2163