Щодо вибору процедури закупівлі

716

Запитання

Яку процедуру закупівель обрати під час закупівлі послуг з розподілу електричної енергії?

Відповідь

Щодо вибору процедури закупівлі

Під час закупівлі послуг з розподілу електричної енергії, замовник:

  • проводить переговорну процедуру — якщо вартість предмета закупівлі перевищує 200 тис. грн;
  • оприлюднює звіт про укладений договір — якщо вартість предмета закупівлі менша 200 тис. грн.

Постачання електричної енергії у розумінні Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі — Закон № 2019) є конкурентним видом діяльності. Тому закуповувати цей товар замовник має за основною процедурою закупівлі — процедурою відкритих торгів.

До відома

Ліцензії на постачання електричної енергії отримала значна кількість суб’єктів господарювання. Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених Постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1469, місцем провадження діяльності електропостачальника є територія України, без територіального обмеження.

Тож потенційні постачальники можуть взяти участь у відкритих торгах будь-якого замовника, незалежно від його місцезнаходження.

Щодо вибору процедури закупівлі Варто знати: Користуватися універсальною послугою — це право, а не обовʼязок споживачів, визначених у Закон № 2019.

Важливо!

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII не містить винятків щодо надання права замовникам купувати електроенергію лише в постачальника універсальних послуг за неконкурентною процедурою.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3012

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28125

Тендерна пропозиція учасника: коли відхиляти

Замовник може відхиляти тендерну пропозицію учасника. Для цього він розміщує інформацію в ЕСЗ та посилається на певні підстави, за яких це можна робити. Визначає їх стаття 31 Закону про публічні закупівлі.
667