Що таке спрощена процедура закупівель?

1714

Запитання

У новому Законі зазначено, що, у разі якщо сума закупівлі становить від 50 тис. грн до 200 тис. грн, потрібно проводити спрощену процедуру. Що таке спрощена процедура закупівель?

Відповідь

Що таке спрощена процедура закупівель?

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII не передбачає такого виду закупівлі, як спрощена. Він також не регламентує механізму проведення допорогових закупівель.

Спрощений тип закупівлі, яка подібна до відкритих торгів, але зі скороченими строками та без умови обовʼязкової участі мінімум двох учасників, запровадив Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі — Закон № 114).

Що таке спрощена процедура закупівель? Визначення поняття

Спрощена закупівля — придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону (п. 28 ч. 1 ст. 1 Закону № 114). Тобто ціна закупівлі товару та послуги не має перевищувати 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн.

Спрощені закупівлі є новим механізмом, який замовник зобовʼязаний проводити в електронній системі закупівель. Така закупівля швидша і гнучкіша порівняно із надпороговими торгами:

  • строк для подання пропозицій становить не менше ніж 5 робочих днів з дня оприлюднення оголошення. За необхідності учасник може звернутися до замовника за роз’ясненнями. Замовник зобов’язаний надати такі розʼяснення протягом 1 робочого дня. У разі якщо учасник звернувся з вимогою усунути порушення і внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі, а замовник із цим погоджується, — замовник має продовжити строк для подання пропозицій в електронній системі закупівель не менше ніж на 2 робочі дні;
  • строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції — не більше 5 робочих днів із дня завершення електронного аукціону;
  • укладення договору про закупівлю — не пізніше ніж через 20 днів із дня прийняття рішення про намір його укласти.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4952

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
30944

Тендерна пропозиція учасника: коли відхиляти

Замовник може відхиляти тендерну пропозицію учасника. Для цього він розміщує інформацію в ЕСЗ та посилається на певні підстави, за яких це можна робити. Визначає їх стаття 31 Закону про публічні закупівлі.
997