Відряджений працівник проживав у санаторії. Чи можна компенсувати такі витрати

423

Запитання

Керівник установи направив працівника у відрядження до іншого населеного пункту. Чи може працівник, який перебуває у відрядженні, проживати в санаторії?

Відповідь

Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Так, може. І ось чому.

Витрати, які установа має обов’язково відшкодувати працівнику за час відрядження по Україні і за кордон, містить Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.

Установа зобов’язана відшкодувати в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення витрати відрядженим працівникам за найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання (п. 5 розділу II Інструкції № 59).

Відшкодовуйте такі витрати працівнику, якщо маєте підтвердні документи.

Відряджений працівник проживав у санаторії. Чи можна компенсувати такі витрати
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18437

Добові на відрядження 2023: як виплачувати

Іноді для виконання функцій установи керівник відряджає працівників у відрядження по Україні або за кордон. При цьому таким працівникам відшкодовують витрати за час поїздки — виплачують добові на відрядження. З’ясуємо, які саме витрати і в якому розмірі відшкодовувати.
110152

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. У 2023 році сталися зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
138314

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проводення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
54174

Авансовий звіт проводки - гроші на відрядження

Гроші на відрядження можна видати різними способами, у тому числі й на корпоративну чи особисту картку працівника. Пропонуємо приклади бухгалтерських проведень, коли виручить авансовий звіт, і зразок заповнення звіту. Ніякої «води», тільки практичні поради.
5197