Як оплатити проїзд на відрядження, якщо працівник проживає і працює в різних населених пунктах

296

Запитання

Працівник їде у відрядження з Києва до Полтави. Наказом на відрядження керівник визначив йому оплату проїзду з Києва до Полтави та у зворотному напрямку. Утім, працівник проживає в Борисполі. Який населений пункт (за місцем проживання чи роботи) потрібно зазначити у документах на відрядження, щоб правильно оплатити проїзд до місця відрядження?

Відповідь

Службовим відрядженням вважають поїздку працівника за розпорядженням керівника установи на певний строк до іншого населеного пункту, щоб виконати службове доручення поза місцем його постійної роботи (п. 1 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Місцем постійної роботи працівника вважають той підрозділ, роботу в якому обумовлює трудовий договір (контракт). Так визначає пункт 2 розділу I Інструкції № 59.

Тобто у документах на відрядження працівника треба зазначити той населений пункт, на території якого фактично розташована установа, де він працює. Днем вибуття у відрядження вважають день відправлення автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника (п. 8 розд. I Інструкції № 59).

Отже, в документах на відрядження потрібно зазначати той населений пункт, у якому розташована установа.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206821

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117332

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
154408

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18149