Працівник звільнився з роботи. Як заповнити вакантну посаду

366

Запитання

Працівник звільнився з роботи, тож у штатному розписі установи є вакантна посада. Чи може керівник установи укласти договір на роботу за сумісництвом по 0,5 ставки вакантної посади з двома працівниками цієї установи, які у вільний від основної роботи час виконуватимуть роботу за цією вакантною посадою?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Якщо працівник у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, крім своєї основної, виконує іншу роботу, яку работодавець регулярно оплачує на умовах трудового договору, таку роботу вважають сумісництвом. Облікувати робочий час та оплачувати працю такому працівнику потрібно за кожним місцем роботи окремо.

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Для роботи за сумісництвом з працівником, окрім договору за основним місцем роботи, укладайте трудовий договір. Однією з умов роботи за сумісництвом є наявність вакантної посади (професії).

Тривалість роботи працівника за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Нагадаємо, що керівник разом із профспілковим комітетом може встановлювати додаткові обмеження на сумісництво для працівників окремих професій та посад (зайнятих на важких роботах, для вагітних жінок, осіб, які не досягли 18 років тощо).

Роботи, які мають виконувати за вакантною посадою протягом дня (місяця), можуть виконувати кілька працівників, якщо дотримуватимуть зазначені вище обмеження.

Працівник звільнився з роботи. Як заповнити вакантну посаду
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14181

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981