Працівник звільнився з роботи. Як заповнити вакантну посаду

186

Запитання

Працівник звільнився з роботи, тож у штатному розписі установи є вакантна посада. Чи може керівник установи укласти договір на роботу за сумісництвом по 0,5 ставки вакантної посади з двома працівниками цієї установи, які у вільний від основної роботи час виконуватимуть роботу за цією вакантною посадою?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Якщо працівник у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, крім своєї основної, виконує іншу роботу, яку работодавець регулярно оплачує на умовах трудового договору, таку роботу вважають сумісництвом. Облікувати робочий час та оплачувати працю такому працівнику потрібно за кожним місцем роботи окремо.

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Для роботи за сумісництвом з працівником, окрім договору за основним місцем роботи, укладайте трудовий договір. Однією з умов роботи за сумісництвом є наявність вакантної посади (професії).

Тривалість роботи працівника за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245).

Нагадаємо, що керівник разом із профспілковим комітетом може встановлювати додаткові обмеження на сумісництво для працівників окремих професій та посад (зайнятих на важких роботах, для вагітних жінок, осіб, які не досягли 18 років тощо).

Роботи, які мають виконувати за вакантною посадою протягом дня (місяця), можуть виконувати кілька працівників, якщо дотримуватимуть зазначені вище обмеження.

Працівник звільнився з роботи. Як заповнити вакантну посаду
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60410