Чи можна виплатити водію надбавку за складність та напруженість

825

Запитання

Водій міської лікарні працює на 1,5 ставки, отримує підвищення за керування санітарним транспортом і надбавку за класність. Чи може керівник встановити йому надбавку ще й за складність та напруженість у роботі?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Водію, за те що він керує санітарним транспортом, місячні тарифні ставки підвищують на 20% (п.п. 2.4.4 наказу Мінпраці, МОЗ «Про впорядкування та затвердження умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519; далі — Наказ № 308/519).

Норми тривалості робочого часу 2020 року

Також працівникам закладів охорони здоров’я можна встановлювати надбавки:

  • за високі досягнення у праці;
  • за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • за складність, напруженість у роботі.

Такі надбавки установлюють в розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки). Граничний розмір надбавок для одного працівника сукупно не має перевищувати 50% посадового окладу.

Якщо працівник несвоєчасно виконує завдання, якість його роботи погіршується, порушується трудова дисципліна, зазначені надбавки керівник має зменшити або скасувати. Працівникам закладу, установи надбавки установлює керівник, а керівнику — орган вищого рівня, у межах фонду оплати праці.

Обмеження, щоб встановити такі надбавки залежно від обсягу роботи за певною посадою (1,0; 0,75; 0,5, чи 0,25 ставки) Наказ № 308/519 не передбачає. Тобто, в нашій ситуації водій має право на виплату надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі, що не перевищує 50% посадового окладу. Навіть якщо він уже отримує підвищення за керування санітарним транспортом і надбавку за класність.

Нагадаємо, що керівник закладу відповідає за те, щоб розмір заробітної плати працівників був своєчасно та правильно визначений (п. 1.9 Наказу № 308/519). Якщо керівник виявить, що працівнику оплатили заробітну плату неправильно, він зобов’язаний вжити заходів, аби негайного виправити помилку та виплати працівнику належну йому суму за весь час неправильної оплати.

Чи можна виплатити водію надбавку за складність та напруженість
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206826

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166