Оплата послуг залу очікування на вокзалі: чи можна компенсувати

657

Запитання

Працівник установи повернувся з відрядження і надав до бухгалтерії разом із авансовим звітом підтвердні документи про те, куди витратив кошти за час відрядження. До переліку підтвердних документів додав витрати на послуги залу очікування на залізничному вокзалі. Чи можна компенсувати такі витрати працівнику?

Відповідь

Ні, не можна. І ось чому.

На залізничних вокзалах є спеціальні приміщення — зали очікування загального користування та підвищеного комфорту, кімнати відпочинку, зали очікування для пасажирів із дітьми, для інвалідів тощо, де пасажири можуть чекати відправлення або прибуття свого потяга. Перебувати в залі очікування пасажири можуть як платно, так і безоплатно, залежно від виду залу.

Оплата послуг залу очікування на вокзалі: чи можна компенсувати

Витрати, які обов’язково установа має відшкодувати працівнику за час відрядження по Україні та за кордон за наявності підтвердних документів, визначає Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.

Компенсація витрат працівнику за те, що він користувався платним залом очікування на залізничному вокзалі, цей документ не передбачає. Тому бухгалтер не має підстав, аби відшкодовувати такі витрати працівнику. Такої позиці дотримується і Мінфін у листі від 21.09.2005 № 31-03173-07-13/20079.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71449

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131812

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13892

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347711