В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати

768

Запитання

Сторожу установи запровадили підсумований облік робочого часу. Керівник установи вирішив порадитися з головним бухгалтером, який обліковий період установити сторожу. Чи прийнятним для сторожа буде обліковий період — місяць?

Відповідь

Якщо керівник установи вирішив запровадити для окремих працівників підсумований облік робочого часу, то головним методичним посібником для бухгалтера мають бути Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичних рекомендацій). Саме цей документ містить умови і порядок, за яким упроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу встановлена відповідно до законодавства щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. Підсумований облік дає можливість зменшити кількість надурочних годин, а то й взагалі уникнути їх появи.

Обліковий період — період часу, за який працівник має відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові дні, години відпочинку.

В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо (п. 6 Методичних рекомендацій).

Щодо вибору облікового періоду для роботи сторожів, найприйнятнішим буде обліковий період, який дорівнює року. Адже протягом року матимете більше можливостей, аби коригувати щомісячні графіки змінності, а до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю, утвориться велика кількість надурочних годин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці працівників закладів культури 2025

У 2025 році оплата праці працівників культури залежить від тарифної сітки, категорії закладу й місцевого бюджету. Розберемо посадові оклади, надбавки, доплати, а також дамо зразки штатного розпису й відповіді від експерта Міністерства культури та інформаційної політики.
6819

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
25072

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
639