В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати

613

Запитання

Сторожу установи запровадили підсумований облік робочого часу. Керівник установи вирішив порадитися з головним бухгалтером, який обліковий період установити сторожу. Чи прийнятним для сторожа буде обліковий період — місяць?

Відповідь

Якщо керівник установи вирішив запровадити для окремих працівників підсумований облік робочого часу, то головним методичним посібником для бухгалтера мають бути Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичних рекомендацій). Саме цей документ містить умови і порядок, за яким упроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу встановлена відповідно до законодавства щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. Підсумований облік дає можливість зменшити кількість надурочних годин, а то й взагалі уникнути їх появи.

Обліковий період — період часу, за який працівник має відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові дні, години відпочинку.

В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо (п. 6 Методичних рекомендацій).

Щодо вибору облікового періоду для роботи сторожів, найприйнятнішим буде обліковий період, який дорівнює року. Адже протягом року матимете більше можливостей, аби коригувати щомісячні графіки змінності, а до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю, утвориться велика кількість надурочних годин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423