В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати

412

Запитання

Сторожу установи запровадили підсумований облік робочого часу. Керівник установи вирішив порадитися з головним бухгалтером, який обліковий період установити сторожу. Чи прийнятним для сторожа буде обліковий період — місяць?

Відповідь

Якщо керівник установи вирішив запровадити для окремих працівників підсумований облік робочого часу, то головним методичним посібником для бухгалтера мають бути Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичних рекомендацій). Саме цей документ містить умови і порядок, за яким упроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу встановлена відповідно до законодавства щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. Підсумований облік дає можливість зменшити кількість надурочних годин, а то й взагалі уникнути їх появи.

Обліковий період — період часу, за який працівник має відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові дні, години відпочинку.

В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо (п. 6 Методичних рекомендацій).

Щодо вибору облікового періоду для роботи сторожів, найприйнятнішим буде обліковий період, який дорівнює року. Адже протягом року матимете більше можливостей, аби коригувати щомісячні графіки змінності, а до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю, утвориться велика кількість надурочних годин.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978