В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати

698

Запитання

Сторожу установи запровадили підсумований облік робочого часу. Керівник установи вирішив порадитися з головним бухгалтером, який обліковий період установити сторожу. Чи прийнятним для сторожа буде обліковий період — місяць?

Відповідь

Якщо керівник установи вирішив запровадити для окремих працівників підсумований облік робочого часу, то головним методичним посібником для бухгалтера мають бути Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичних рекомендацій). Саме цей документ містить умови і порядок, за яким упроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу встановлена відповідно до законодавства щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. Підсумований облік дає можливість зменшити кількість надурочних годин, а то й взагалі уникнути їх появи.

Обліковий період — період часу, за який працівник має відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові дні, години відпочинку.

В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо (п. 6 Методичних рекомендацій).

Щодо вибору облікового періоду для роботи сторожів, найприйнятнішим буде обліковий період, який дорівнює року. Адже протягом року матимете більше можливостей, аби коригувати щомісячні графіки змінності, а до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю, утвориться велика кількість надурочних годин.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22415

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59358

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130201

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8080

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86940