В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати

318

Запитання

Сторожу установи запровадили підсумований облік робочого часу. Керівник установи вирішив порадитися з головним бухгалтером, який обліковий період установити сторожу. Чи прийнятним для сторожа буде обліковий період — місяць?

Відповідь

Якщо керівник установи вирішив запровадити для окремих працівників підсумований облік робочого часу, то головним методичним посібником для бухгалтера мають бути Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджені наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичних рекомендацій). Саме цей документ містить умови і порядок, за яким упроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу встановлена відповідно до законодавства щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин. Підсумований облік дає можливість зменшити кількість надурочних годин, а то й взагалі уникнути їх появи.

Обліковий період — період часу, за який працівник має відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові дні, години відпочинку.

В установі запровадили підсумований облік: який обліковий період обрати Обліковий період може дорівнювати місяцю, кварталу, півріччю, року тощо (п. 6 Методичних рекомендацій).

Щодо вибору облікового періоду для роботи сторожів, найприйнятнішим буде обліковий період, який дорівнює року. Адже протягом року матимете більше можливостей, аби коригувати щомісячні графіки змінності, а до кінця року зможете уникнути перевищення нормальної тривалості робочого часу. Якщо вибрати обліковий період, що дорівнює місяцю, утвориться велика кількість надурочних годин.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22056

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94205