Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: як розрахувати

597

Запитання

Чи потрібно включати до розрахунку кількості днів додаткової відпустки за особливий характер праці час, коли працівник перебував на лікарняному та у відпустці без збереження заробітної плати?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Ні,не потрібно. Пояснимо чому.

Щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу (п. 9 Порядку застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16).

Оскільки працівник, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати або на лікарняному, не працює, цей час не враховуйте до розрахунку кількості днів щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74415

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21832

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93779

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35410